Харків Інформ

Які нововведення “Слуги народу” пропонують ввести для поліпшення системи роботи перевізників?

Які нововведення “Слуги народу” пропонують ввести для поліпшення системи роботи перевізників?
23146 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Верховній Раді України було зареєстровано низку законопроєктів, які стосуються реформування системи громадського транспорту. Проте чому саме зараз виникла така необхідність та що саме хочуть змінити в цій системі?

За словами політиків, ми зобов’язані провести реформи на всіх рівнях хоча б через те, що ми вже пообіцяли ЄС впровадити зміни до законодавства. В першу чергу, ця обіцянка стосується прозорості нашого бюджету. Тому починати з чогось необхідно. На цей час депутати пропонують внести зміни одразу до 16 законів України.

Зараз перевізники не мають можливості забезпечити необхідний рівень перевезень. Адже є маршрути, на яких є велика кількість пільговиків. Тож постійно виникають певні труднощі. Але держава також не може оплачувати всі маршрути. Тому аби створити компроміс, депутати пропонують змінити систему перевезень. Тепер власники транспорту зможуть ділити маршрути на громадські та комерційні. Ті, які будуть вважатись громадськими, держава частково фінансуватиме, проте вартість таких перевезень фіксуватиметься також державними органами.

Також депутати пропонують створити електронну систему вибору перевізника. Ця система допомагатиме відстежувати, як відбувається конкурсний відбір на постачальників послуг. Контракт із перевізником тепер можна буде складати лише на 5 років, після чого лише у випадку виконання всіх зобов’язань між перевізником та державою можна буде подовжити контракт ще на два з половиною роки. Після чого вони знову повинні будуть проходити конкурсний відбір. Також депутати прагнуть створити автоматизовану диспетчерську систему для контролю за графіком та якістю надання послуг. Ну і звісно ж, вони прагнуть вдосконалити систему пільг для всіх громадян України.

© 2020 kharkiv-inform

Мої відео