Харків Інформ

Школярі здають кров. Торгівля людськими органами та більше ніякої зброї від Америки. Російські фейки за останній тиждень

Школярі здають кров. Торгівля людськими органами та більше ніякої зброї від Америки. Російські фейки за останній тиждень
411558 ПЕРЕГЛЯДІВ

Російські пропагандисти швидко працюють в умовах війни для того, аби посіяти паніку серед суспільства. Тому сьогодні пройдемось по всім неправдивим новинам, що зуміла створити російська пропаганда.

Українські школярі здають кров через її нестачу  

 

Такий заголовок ширився телеграм-каналами разом з оголошенням, в якому ніби в школах закликають до здачі крові. Мовляв, починаючи з 6 класу діти здають кров для українських військових. Для цього достатньо принести свідоцтво про народження, пляшку води та шоколадку. 

 

 Але ні в одній зі шкіл України не закликають дітей здавати кров для потреб ЗСУ. 

 

За словами аналітиків НотаЄнота, Україна повністю забезпечує себе донорською кров’ю.  

 

Координаторка всеукраїнської платформи ДонорUA Людмила Линник розповіла, що з 24 лютого дефіциту крові та її компонентів не було жодного разу. “Ці потреби закривалися і закриваються за допомогою волонтерів та регулярних донорів”, - сказала Людмила. 

 

Нагадаємо, що в Україні кров можна здавати лише повнолітнім. Також на фото, прикріпленому вище написано “10-12 класи”, в той час, як в українських школах 12 класи з’являться аж у 2029 році.

 

 

Заклик долучитись до іноземного легіону  

 

Росіяни створили лист, який нібито від імені генерального консульства України в Дюссельдорфі, надходив до поштових скриньок громадян Німеччини із закликом приєднатись за грошову винагороду до іноземного легіону в Україні. 

 

Проте речник українського МЗС Олег Ніколенко спростував це повідомлення.Зазначені листи є підробкою. Жодних таких повідомлень українська консульська установа не надсилала.  

 

Консули вже звернулися в німецьку поліцію задля проведення розслідування”, - зазначив Олег Ніколенко. 

 

Мета таких листів - дискредитувати українські дипломатичні установи, а також налякати німецьких громадян тим, що “війна наближається до них”. До того ж, це робиться, щоб підкреслити їх наратив про те, що ніби Росія воює не з Україною, а проти НАТО. 

 

 

Торгівля людськими органами в Україні

 

У соцмережах грузинського сегмента почали поширювати неправдиву інформацію, що в Україні розвивається незаконний бізнес - торгівля людськими органами. Вперше таку інформацію подали в ефірі грузинського прокремлівського «Sezoni TV», яку озвучив ведучий програми Ніколоз Мжаванадзе. 

 

Він вважає, що бізнес торгівлі органами вже започаткували в Україні, а органи постраждалих від війни продають іншим країнам світу. 

 

Російські пропагандисти говорять про це з початку повномасштабної війни, але це не правда. 

Ще в травні подібну інформацію поширювали кремлівські ЗМІ. А звинувачення України в торгівлі органами почалась з 2014 року. 

 

Більше ніякої зброї від Америки 

 

Посилаючись на статтю видання «The Washington Post», в якій нібито йдеться про припинення постачання зброї Україні та й взагалі американці не підтримують українців, російські пропагандисти розповсюджують меседж, ніби Америка проти постачання зброї для України. 

 

Проте фахівці StopFale спростували цю інформацію. У матеріалі, на який посилається російська пропаганда, немає слів про те, що ніби американці закликають свою владу тиснути на Україну до укладення рішення миру між Росією та Україною, тоді американцям не доведеться постачати зброю. У статті надається статистика опитуваних, в якій говориться, що “переважна більшість американців рішуче підтримує відправку зброї та економічної допомоги Україні”. Не дивлячись на те, що в статті представлені різні думки американців, їхнє суспільство підтримує Україну та не проти постачання зброї й економічної допомоги. 

 

 

Такого роду повідомлення націлені на дискредитацію української влади, яка нібито “хоче цієї війни”, наживається на зброї, яку нам надають партнери. Стратегія країни-терориста зрозуміла, російській армії потрібен відпочинок для поповнення своїх запасів, проте ми одного разу так помилились. Наступний наш крок - це перемога.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Німеччина, Україна, Російська агресія ,Російське вторгнення в Україну,Російські пропагандисти,пропаганда,російська пропаганда,пропагандисти

© 2020 kharkiv-inform

Мої відео