Харків Інформ

Чоловікам з бронню від мобілізації можуть дозволити виїжджати за кордон

Чоловікам з бронню від мобілізації можуть дозволити виїжджати за кордон
273292 ПЕРЕГЛЯДІВ

В уряді відмовилися від ідеї "єВідрядження" та планують дозволити виїжджати у відрядження за кордон усім чоловікам, які мають бронь від призову.

Про це в інтерв'ю Forbes розповіла віце-прем'єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко.

За її словами, Мінекономіки підготувало новий проект постанови, яка деталізує та унормовує критерії та порядок бронювання. Поки що невідомо, за яких умов заброньованим чоловікам дозволять відрядження, але остаточне рішення ухвалюватимуть Міноборони та Генштаб.

"У нас не стоїть завдання дозволити виїжджати всім, наше завдання — допомогти бізнесу, який працює, виїхати за кордон для укладання нових контрактів, угод, участі у виставках тощо", — підкреслила міністерка.

Так, попередньо, виїжджати за кордон зможуть військовозобов'язані, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, якщо це необхідно для функціонування цих органів в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), коли це необхідно для виконання мобілізаційних завдань (замовлень);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які виробляють товари та надають товари оборонного призначення для ЗСУ та інших військових формувань в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки в особливий період.

Водночас заброньовані військовозобов'язані добровільно можуть бути призваними до війська під час мобілізації.

Нагадаємо, воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні ввели 24 лютого 2022 року, після цього їхню дію продовжували. Наразі воєнний стан і мобілізація триває до 19 лютого 2023 року. У цей час заборонено виїжджати за кордон чоловікам від 18 до 60 років, крім деяких винятків.

До слова, з 1 вересня оформити дозвіл на виїзд за кордон можна було на порталі "Дія" в декілька кліків. Щоправда, до сьогодні невідомо, яка кількість чоловіків змогла скористатися даною послугою і таки отримати дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон.

stopcor.org

Теги: відрядження за кордон,бронь від призову,призовники,мобілізація

© 2020 kharkiv-inform

Мої відео